Schengenský režim

jaký vzít kufr, jaké mít sebou doklady, kde koupit pojištění etc.
Odpovědět
Karel
Příspěvky: 463
Registrován: 21 led 2017, 22:34

Schengenský režim

Příspěvek od Karel » 05 úno 2017, 14:49

Schengenské dohody zaručují volný pohyb osob v rámci všech členských států bez kontrol dokladů na státních hranicích. Implementace tohoto pravidla na letištích s non schengenským provozem vyžaduje fyzické oddělení toku cestujících na non schengenských a schengenských letech.

Gran Canaria jako zámořské území Španělského království je je zahrnuta do Schengenského prostoru.

Pro cestu na Gran Canaria stačí občanský průkaz s čárovým kódem. Jeho platnost musí být minimálně 6 měsíců po plánovaném návratu.

Na Letišti Václava Havla Praha je tento požadavek řešen rozdělením provozu mezi dva terminály – Terminál 1 a Terminál 2. Pro non schengenské lety, kde je nutná kontrola cestovních dokladů je určen Terminál 1 a pro schengenské lety Terminál 2.

Schengenský prostor v současné době zahrnuje v zásadě všechny členské státy Evropské unie kromě Bulharska, Irska, Kypru, Rumunska a Velké Británie a navíc Island, Norsko.

Schengenský prostor není automaticky rozšířen i na všechna zámořská území členských států. Zahrnuty jsou i portugalské Azorské ostrovy, španělské Kanárské ostrovy i exklávy Ceuta a Melilla v Africe. Naopak sem nepatří všechna zámořská území Francie, norské Špicberky, dánská autonomní území Grónsko a Faerské ostrovy (nejsou ani součástí EU), zámořské nizozemské autonomní regiony Aruba, Curacao, Sint Maarten, Bonaire, Saba a Sint Eustatius.

Odpovědět

Zpět na „Praktické rady“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host