Letíme na Gran Canaria s dítětem

jaký vzít kufr, jaké mít sebou doklady, kde koupit pojištění etc.
Odpovědět
Karel
Příspěvky: 463
Registrován: 21 led 2017, 22:34

Letíme na Gran Canaria s dítětem

Příspěvek od Karel » 14 dub 2017, 15:05

Platí 2leté dítě za letenku? Kdy má nárok na vlastní sedadlo?

Odpověď : Pro děti jsou většinou připraveny speciální tarify a služby, které se řídí věkem dítěte. Většina leteckých společností rozlišuje dvě věkové kategorie, vždy si to ale předem ověřte u vašeho dopravce. Jiné podmínky mohou mít nízkonákladoví dopravci nebo charterové lety. Miminka ve věku 0–2 roky – mohou cestovat na klíně dospělých cestujících nebo na vlastním sedadle. A za jakou cenu? Například u ČSA platí následující: Za dítě bez nároku na vlastní sedadlo zpravidla zaplatíte pouze 10 % ceny z použitelného tarifu (pokud podmínky tarifu umožňují poskytnout slevu pro infanta). Za dítě s vlastním sedadlem zpravidla zaplatíte 75 % použitelného tarifu (pokud podmínky tarifu umožňují poskytnout slevu 25 % pro dítě).

A co děti od 2 do 12 let, sedí se mnou? A kolik mohou mít zavazadel?

Odpověď : Děti od 2 do 12 let mají svou letenku se speciálním dětským tarifem. Většinou mají stejný nárok na přepravu zavazadla jako dospělí, ověřte si to ale u letecké společnosti, se kterou letíte. V letadle budou vaše děti usazeny vedle vás.

Kolik dětí do 2 let se mnou může letět?

Odpověď : Každá aerolinka má vlastní podmínky, informujte se dopředu. Na linkách provozovaných ČSA můžete cestovat maximálně se dvěma dětmi do 2 let. Druhé dítě musí mít potvrzenou rezervaci místa a vlastní autosedačku certifikovanou pro použití v letecké dopravě (případně speciální certifikovanou sedačku Českých aerolinií, která je určena pro děti ve věku od 6 měsíců a je možné si ji vyžádat zdarma při rezervaci místa).

Jak se dostat na letiště s dítětem?

Odpověď : Každá taxislužba by měla mít k dispozici autosedačky, řekněte operátorovi, že ji potřebujete. Pokud jedete svým autem, přečtěte si více o parkování na letišti ZDE

Děsím se čekání na letišti. Nemáte nějaké tipy, jak dítě zabavit?

Odpověď : Každé letiště se snaží pomoci rodičům s dětmi. Například na Letišti Václava Havla Praha jsou veškeré aktivity určené pro děti označeny symbolem maskota – pana Včelky. Nálepka označuje všechny obchody se zbožím pro děti, restaurace s nabídkou dětského menu, dětské koutky a místnosti pro rodiče s dětmi.

Jak pomoci ročnímu dítěti (které už nekojím) překonat změny tlaku při přistání letadla?

Odpověď : Pokud dítě ještě nemůže cucat bonbon, vezměte do letadla pití s bezpečnostním pítkem v malé lahvičce a dejte dítěti při přistávání napít. S malými dětmi můžete mít na palubě i víc než 100 ml. Polykání pomáhá vyrovnat tlak v uších, klidně ať jí tyčinky nebo sušené ovoce. Nebo si kupte láhev přímo na letišti či u letušky. Pomoci by mohl i dudlík.

Jak se do letadla balí kočárek?

Odpověď : Kočárek nahlaste u přepážky k odbavení zavazadel. Sportovní a hluboké kočárky je nutné při prohlídce složit a nechat je projet rentgenem. Kočárek vám označí a nechají k dispozici až do odletu. Poté jej předáte před vstupem do letadla personálu, který jej uschová v letadle. Kočárek typu golfové hole lze vzít na palubu letadla, vždy však záleží na domluvě s konkrétní leteckou společností. Kočárek na vás bude čekat hned po přistání. Na některých letištích vám kočárek vydají až v letištní hale. Doporučujeme vzít si i šátek na nošení dětí. Šátek pomůže při přesunech a dítě můžete zabalit, když usne.

Kolik stojí přeprava kočárku a počítá se do váhového limitu?

Odpověď : Kočárek cestuje u většiny leteckých společností zdarma a nepatří do váhového limitu. Můžete mít i spací koš nebo certifikovanou autosedačku.

Nemají na letišti kočárky k půjčení?

Odpověď : Pokud s sebou nechcete vozit vlastní kočárek, můžete si ho zdarma půjčit přímo na letišti a používat ho až do příslušné odletové čekárny. V Praze najdete půjčovnu kočárků v Terminálu 1 za pasovou kontrolou a v Terminálu 2 vpravo za bezpečnostní kontrolou.

Může si dítě hrát s mobilem?

Odpověď : Může, ale telefon musí být po celou dobu letu v režimu "letadlo". Filmy a pohádky ale děti dobře zabaví, nezapomeňte na sluchátka.

Co si vzít do letadla pro 2leté dítě, nemáte seznam věcí?

Odpověď : Do příručního zavazadla doporučujeme vzít dudlík, nejnutnější léky, lahvičku s neperlivou vodou, bonbony (pokud dítě umí cucat), malou pochutinu k zabavení (křupky, sušené ovoce), oblíbenou hračku, novou hračku (dítě déle udrží pozornost), deku na přikrytí, plenku na přebalení, náhradní oblečení, vlhké ubrousky, elektronickou hračku s pohádkou.

Jak zabavit malé dítě po dobu letu?

Odpověď : Pokud letíte daleko, můžete využít zábavní systém s dětskými kanály. Dobrý tip na kratší vzdálenosti je vlastní dvd přehrávač s pohádkou, kreslící tabulka, čerstvé vydání dětského časopisu, nová knížka, oblíbený polštářek, rodinné fotoalbum, skládačka s většími dílky.

Odpovědět

Zpět na „Praktické rady“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host