Letíme se psem na Gran Canaria

jaký vzít kufr, jaké mít sebou doklady, kde koupit pojištění etc.
Odpovědět
Karel
Příspěvky: 463
Registrován: 21 led 2017, 22:34

Letíme se psem na Gran Canaria

Příspěvek od Karel » 14 dub 2017, 15:35

Pro cestování se psem po zemích Evropské unie není žádných zvláštních překážek - stačí tzv. pas pro malá zvířata, který majitelé psů musí mít při sobě. Vystavují ho schválení soukromí veterinární lékaři.

Podmínkou vydání pasu je označení zvířete - musí být tetováno (čitelně), nejlepší způsob je očipování pejska elektronickým čipem, což provádí soukromí veterinární lékaři. Dále zvíře musí být vakcinováno proti vzteklině v souladu s naším veterinárním zákonem, tudíž i s legislativou Evropské unie.

Aktuální informace o podmínkách pro vycestování se psem do zahraničí najdete ZDE.

A POZOR speciálně u Gran Canaria : váš miláček musí být starší 3 měsíců.

U některých pojišťoven je možné na cestu do zahraničí pojistit i svého psa pro případ úrazu nebo onemocnění. Nabídka pojištění tohoto typu je bohužel zatím malá.

Pojistit si můžete i škodu, kterou by váš psí miláček mohl způsobit. Většina pojišťoven případné škody způsobené psem kryje z pojištění odpovědnosti klienta sjednaného k jeho cestovnímu pojištění. Před cestou se tedy informujte u své pojišťovny.

POZOR!! Některé aerolinky vašeho společníka nepřepraví vůbec, pokud to není asistenční pes. Je nutné se informovat o letecké společnosti, nejlépe dříve, než si koupíte letenku. Z Prahy létá společnost Travel service/Smartwings, informujte se v jejich přepravních podmínkách ZDE.

Cesta letadlem pro psa rozhodně není žádná příjemná záležitost. Na druhou stranu, pokud pejsek zvládne první let, ty další jsou pro něj jistě již méně náročné.

Nespoléhejte se na to, že Vám letecká společnost vše vysvětlí a ulehčí. To, že s námi poletí pes, je vhodné nahlásit ihned při zakoupení letenky a doporučuje se nechat si potvrdit, že jsme společnost řádně informovali.

U většiny leteckých společností se platí za psa v kabině jako za zavazadlo nad váhu. To se týká malých psů (max. 6 - 8 kg). Abyste ho mohli mít s sebou na palubě letadla, musíte mít předepsanou přepravku, jejíž rozměry jsou přesně určené, letecké společnosti proto nabízí ke koupi vlastní přepravky.

Větší pes musí cestovat v zavazadlovém prostoru. Na cestu letadlem je třeba pořídit pevnou přepravku vhodné velikosti, která vydrží ne vždy ohleduplné zacházení letištního personálu.

Většího psa asi málokdo nechá stresovat v zavazadlovém prostoru "jen" kvůli krátkodobé dovolené, s množstvím cizích lidí kolem, kteří si bednu podávají z ruky do ruky a na přepravní pásy, aby nakonec skončila v temném podpalubí plném neznámého hluku. Překonat tento způsob přepravy může psovi pomoci podání vhodných uklidňujících prostředků, které Vám doporučí veterinář.

V době, kdy letadlo stojí na ploše, není zavazadlový prostor ani ochlazován ani vyhříván. Snažte se tedy vybírat let na dobu, kdy nejsou ani velká vedra v létě, ani velké mrazy v zimě. Také proto, aby při nakládání a vykládání nemusel váš pes v přepravní kleci čekat s ostatními zavazadly někde v horku nebo na mrazu.

Informujte palubní personál, že máte v zavazadlovém prostoru živé zvíře. Požádejte je, aby piloti monitorovali teplotu a tlak v zavazadlovém prostoru.

Některé letecké společnosti nepřepravují v zavazadlovém prostoru psy typu boxera nebo buldoga, kteří mohou mít za letu potíže s dýcháním.

A co říci na ZÁVĚR? Připravte se na to, že vás nemusí vzít se psem na letišti na Gran Canaria ani do autobusu a ani do taxíku.

Odpovědět

Zpět na „Praktické rady“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host