Po příletu na Gran Canaria

jaký vzít kufr, jaké mít sebou doklady, kde koupit pojištění etc.
Odpovědět
Karel
Příspěvky: 463
Registrován: 21 led 2017, 22:34

Po příletu na Gran Canaria

Příspěvek od Karel » 17 zář 2017, 14:53

PŘED ODLETEM NA GRAN CANARIA

- zkontrolovat platnost všech (nejen cestovních) dokladů, na Gran Canaria stačí občanský průkaz se strojovým kódem s platností min. 6 měsíců po návratu. Nezapomeňte si řidičský průkaz, pokud si chcete půjčit auto a také kartičku pojišťovny.
- nepodcenit cestovní připojištění, názor "mě se nikdy nic nestane" se může velmi nevyplatit. Pojištění si můžete vypočítat a vybrat ZDE
- berete-li léky, nezapomeňte si je vzít v dvojnásobném nutném množství sebou a rozdělte si je mezi příruční a odbavené zavazadlo. Vyhnete se tím nemilým situacím v případu ztráty kufru.
- jedete do cizí země, kde je lékařská péče na špičkové úrovni, ale přeci jen : přibalte si Endiaron, Paralen, Ibalgin. Pro děti nebudete na škodu vzít Kinedryl a pro případ sluneční alergie třeba Zyrtec nebo Claritin.
- máte-li malé dítě, vše nezbytné koupíte na místě v nejbližším supermarketu (jednorázové pleny, příkrmy, nezbytnou kosmetiku)
- nezapomeňte na peníze, platební karty + číslo na blokování při ztrátě, doklady od CK (cestovní smlouva, voucher, letenka), dioptrické brýle (příp. i náhradní), kontaktní čočky (i náhradní) + roztok, klíče od domu, fotoaparát (kamera) + nabíječka, hodinky, mobilní telefon + nabíječka (kredit/paušál, aktivovat roaming), visačka na kufr, zámek a klíček atd. :-)


PŘÍLET NA GRAN CANARIA

- informace o letišti Gran Canaria v Las Palmas : www.aena.es, mezinárodní značení LPA.
- na letišti v Las Palmas jsou obchody, restaurace a bary uzavřeny od 21:00 do 6:00, v provozu jsou nápojové a jídelní automaty.
- taxíky do turistických destinací jsou z letiště velmi drahé, například do Maspalomas stojí taxík 45 - 50 euro, do Puerto Rico minimálně 54 euro . Doporučujeme využít naši dopravu ZDE, cesta z letiště do Maspalomas vás vyjde na 20 a do Puerto Rico (ANFI, Amadores atd.) na 35 euro, tedy výrazně levněji.
- pokud pojedete autobusem, hlídejte si kufry v zavazadlovém prostoru autobusu. Není na ně ze sedačky autobusu vidět a zloději toho na zastávkách mohou využít.

RADY PO PŘÍLETU

- neustále sledujte svá zavazadla, nenechávejte je nikdy bez kontroly
- doklady zamykejte v hotelovém trezoru, sebou nosit jen kopie dokladů. V principu stačí jen kartička zdravotní pojišťovny a vizitka Vašeho hotelu.
- noste sebou jen nezbytnou hotovost, kreditku vždy odděleně od peněz. Máte-li bankovky 200 nebo 500 euro, jděte s nimi rovnou do banky je rozměnit, v obchodech s nimi nezaplatíte.
- nepijte vodu z vodovodu (ani v hotelech), tato voda není pitná ani po převaření, pijte pouze balenou vodu. Denní příjem tekutin je individuální, minimálně však 2 litry na osobu.
- Gran Canaria je geograficky v Africe, slunce zde svítí intenzivně, v létě je v nadhlavníku skoro po celý den a sluneční čas se liší od "normálního" až o 2 hodiny, spálit se dá tedy v létě i v pět hodin odpoledne.
- používejte raději opalovací krémy s ochranným faktorem minimálně 30, hlavně v letních měsících. Krémy kupujte jedině v lékárnách, osobně doporučujeme z lékáren vysoce kvalitní a antialergické opalovací výrobky ISDIN.. Slunce opaluje i přes mraky nebo slunečníky!! Pokud se spálíte, pomoc hledejte v lékárně (Farmacía), pomáhají přípravky s Aloe Vera nebo třeba Bepanthen krém.
- písek v dunách pálí, stejně tak u moře, opatrně, jsou případy spálení chodidel. Chůze ve vodě u pobřeží je příjemná, pozor však na spáleniny nártů.
- používejte sluneční brýle, při delších vycházkách noste pokrývku hlavy, eventuelně malý deštník využijte jako slunečník
- důrazně se vyvarujte kontaktu s pouličními prodejci, nereagujte na oslovení cizích lidí, zvláště v turisticky exponovaných místech. Typickým příkladem jsou černošky na promenádě v Maspalomas, které vítají cizince na Gran Canaria a nabízejí různé drobnosti. Nepozornost využívají ke kapesním krádežím.
- v restauracích a barech nepokládejte cenné věci na stůl (mobil, peněženka), vždy je mějte v tašce pod zipem
- v místech s vyšší koncentrací lidí nenoste batoh na zádech, ale v ruce nebo na prsou
- v zimních měsících (říjen - březen) může být po západu slunce chladněji (pod 20 st.C)

Odpovědět

Zpět na „Praktické rady“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host