Půjčení auta

jaký vzít kufr, jaké mít sebou doklady, kde koupit pojištění etc.
Odpovědět
Karel
Příspěvky: 463
Registrován: 21 led 2017, 22:34

Půjčení auta

Příspěvek od Karel » 17 zář 2017, 15:02

Tak jako v každé turistické destinaci je i na Gran Canaria k dispozici velké množství autopůjčoven a tak jako všude na světě s rozdílnou kvalitou služeb a cenami.

Na základě našich zkušeností doporučujeme společnost RENTALCARS, zastupující nejznámější světové autopůjčovny.

První kanceláře autopůjčoven jsou již na letišti, otevírací doba je ale až od 8 hodin, kanceláře zavírají kolem osmé večer. Počkají na váš přílet, ale tuto službu si nechají slušně zaplatit. Stejně za "tučný" poplatek je i vrácení auta před otevřením kanceláře. Navíc oboje je nutné hlásit autopůjčovně hodně dopředu. Pokud to neuděláte, budou vám vícenáklady vyúčtovány a strženy z vaší kauce, kterou poskytujete půjčovně formou "bianco kreditní karty". Ve většině případů vyžadují půjčovny rezervaci a platbu předem po internetu.

Je nutné si dále dát pozor dále na tzv. výhodné nabídky na půjčení auta spojené se zakoupením letenky. Zapůjčení je v takovém případě skutečně levné, ale jen do té doby, než po vás pracovník půjčovny na letišti bude chtít dodatečné pojištění auta ve formě blokace financí na kreditní/debetní kartě klidně ve výši i několika tisíc euro za případné poškození auta. Dostanete na výběr buď blokaci a nebo okamžité dokoupení pojistky za řádově 150 euro. Tzv. výhodné nabídky leteckých společností na půjčení auta totiž mají pojistky s velmi vysokou spoluúčastí, jen při objednání auta to nikomu nesdělují. I v tomto případě totiž platí, že vše co stojí zákazníka peníze, je napsané hodně "dole" a co nejmenším písmem. A je potom na pracovníkovi půjčovny, jestli po vás bude nebo nebude chtít "dopojištění". V 99% případů si pak musíte dodatečnou pojistku koupit, nebo přijdete o zaplacené půjčovné.

Některé půjčovny také požadují "zálohovou platbu" za benzín nebo naftu s tím, že po vrácení auta vám částku dodatečně vrátí podle stavu nádrže. Doporučujeme na takovéto "hry" nepřistupovat a žádat při převzetí auta dotankování nádrže doplna s tím, že při vrácení auta si nechte potvrdit na protokol, že auto má opět plnou nádrž. Jen tak se ubráníte dodatečným nákladům a nepříjemným překvapením.

Další autopůjčovny naleznete ve všech hotelech, nebo v jejich blízkostech. Půjčoven je spousta, rozdílné však nebývají jen ceny, ale také například technický stav vozidla.

Doklady : pokud si chcete půjčit auto, musíte mít dva doklady totožnosti (OP + ŘP) a věk nad 21 let. Auta jsou k dispozici všech značek a velikostí. Silniční síť je kvalitní, automapy jsou k dispozici zadarmo, navigace za poplatek (5-10 euro a den). Dejte si pozor na pojištění, některé ceny půjčení jsou výhodné, ale na úkor pojistky. V případě nehody věc poměrně důležitá.

Dále je nutné počítat s tím, že při zapůjčení auta po Vás bude většinou vyžadována "záruka" ve formě blokace na kreditní kartě. Částka, kterou si půjčovny blokují, se pohybuje mezi 200 až 500 (výjimečně i 1.000) euro a slouží jako krytí případného poškození auta do výše vaší spoluúčasti. Tyto blokace vyžadují všechny půjčovny na kanárských ostrovech a je nutné mít na "kartě" dostatek rezervních prostředků.

Alkohol za volantem je ve Španělsku sice povolený do hranice 0,25 promile, ale překročení limitu se trestá velmi přísně, pokutou i vězením.

Odpovědět

Zpět na „Praktické rady“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host