Karnevaly na kanárských ostrovech

Odpovědět
Karel
Příspěvky: 420
Registrován: 21 led 2017, 22:34

Karnevaly na kanárských ostrovech

Příspěvek od Karel » 31 kvě 2017, 12:07

Kanárské slavnosti symbolizují samotnou podstatu krajiny Kanárských ostrovů. Jsou barevné, živé, obvykle velmi hlučné, často chaotické, ale vždy zábavné.

Nejznámějšími slavnostmi Kanárských ostrovů jsou však karnevaly, velkolepé street párty s opulentní podívanou extravagantních kostýmů a latinskoamerické taneční hudby soupeřící jen s karnevalem v Rio de Janeiro. Každý rok má karneval svou královnu, dámu 3. věku a dětskou královnu. V roce 1998 Las Palmas jako první uspořádalo také velmi populární soutěž Drag Queen. Za posledních třicet let se karneval stal jednou z hlavních atrakcí ostrova. Karneval se obvykle koná v únoru, na Tenerife začíná zhruba dva týdny před Popeleční středou a na ostrově Gran Canaria vychází lidé v extravagantních kostýmech do ulic, když karneval na Tenerife končí. Celý tento kolotoč trvá přibližně 14 dní.

Karneval na Kanárských ostrovech je výbuchem radosti, hudby a barev. Ulice jsou plné oslav, vzduch je impregnovaný zábavou a to vše za velmi příjemných teplot, i když je zima.

Karel
Příspěvky: 420
Registrován: 21 led 2017, 22:34

Re: Karnevaly na kanárských ostrovech

Příspěvek od Karel » 31 kvě 2017, 12:09

Termíny všech hlavních karnevalů na Kanárských ostrovech v roce 2018 : ZDE

Odpovědět

Zpět na „Párty, karnevaly, zábava, narozeniny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host